projektowanie opakowań

CZYLI JAK CIĘ WIDZĄ…

Jak Cię widzą, tak Cię… kupują. Lub nie. Wszystko zależy od tego, czy Twoje produkty bronią się od strony wizualnej. To właśnie słynne pierwsze wrażenie, o które musisz zadbać. Na szczęście w tej dziedzinie jesteśmy ekspertami.

Aby zrozumieć, jak ważny jest design opakowań, wystarczy wybrać się do sklepu i rzucić okiem na półki zastawione różnymi produktami. Mały zawrót głowy, prawda? Cóż, niestety nie każdy zadbał o to, aby projekt opakowania jego produktów spełniał najwyższe standardy. Na szczęście Ty jesteś tu, razem z nami, a to oznacza, że wiesz, jak ważne jest pierwsze wrażenie. To właśnie ten rzut oka bardzo często decyduje o tym, co wybierze klient.

Zajmiemy się dla Ciebie projektowaniem opakowań, które nie tylko przyciągną spojrzenia konsumentów, ale — mówiąc wprost — gdy już złapią, to nie puszczą.

Dobrze zaprojektowane opakowanie stanowi początek opowieści. Roztacza przed klientem wizję wyjątkowego produktu, a przy tym sporo zachowuje na później. Moment otwarcia ma być przyjemnością, a na tej znamy się, jak nikt. Pozwól nam ją zaprojektować dla Ciebie.

Projektowanie opakowań i etykiet — zacznijmy od początku

Opakowania kosmetyków marki so!flow

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że hasło projektowanie opakowań może nie do końca tłumaczyć to, czym się zajmujemy. Jasne — projektujemy opakowania i etykiety, ale to dla nas coś więcej i właśnie o tym chcemy Ci opowiedzieć.

Właściwie zaprojektowane opakowanie lub choćby sama etykieta otwiera przed klientem drogę do poznania Twoich produktów. To swego rodzaju zaproszenie bądź klucz, jak wolisz. Jeśli wzbudzi zainteresowanie, klient postawi pierwsze kroki w Twoim kierunku, jeśli nie, wybierze jedną z tysięcy innych ścieżek. Tak dużą konkurencję musisz pokonać.

To na tyle trudne, że czasami sam produkt nie wystarczy. Tu do gry wchodzimy my i nasze projekty opakowań. Spójne z Twoją marką, estetyczne, a przy tym maksymalnie praktyczne. Ich wzornictwo zaskakuje, przyciąga uwagę i zachęca, by sięgnąć głębiej. Jesteśmy przekonani, że historia, jaką tworzymy, pomoże Twoim produktom dojść do głosu. Wystarczy, że nam na to pozwolisz.

Design opakowań i korzyści z niego płynące

Opakowania, czy etykiety stworzone przez specjalistów, to szereg korzyści, o których musisz wiedzieć. Co więcej, są one długoterminowe, mogą generować zysk nawet przez wiele lat, tak długo, jak będą dostępne na rynku. To złoty interes, a Ty jesteś jego beneficjentem.

Niezależnie od tego, czy chodzi o temat projektowania opakowań produktów spożywczych, etykiety na wino, czy jakikolwiek inny wyrób — możesz być pewien, że dobry design, praktyczny charakter i świeże pomysły zdziałają cuda.

Funkcjonalne opakowania produktów z analogiem jadu żmii

zabłyśnij w oczach klientów

Projektowanie opakowań to bardzo ważny aspekt identyfikacji wizualnej Twojej marki. To właśnie opakowanie niejako wychodzi do klientów i spotyka się z nimi w setkach sklepów. Jeżeli będzie mądrze zaprojektowane może nie tylko zachęcić do zakupu, ale też promować markę i zwiększać jej świadomość wśród konsumentów. Doświadczenie pokazuje, że to klasyczna sytuacja typu win-win, a takie lubimy najbardziej.

Opakowanie zestawu do pielęgnacji dla mężczyzn

projektowanie ponadczasowe

Współpracując z nami, możesz liczyć na to, że zaprojektujemy opakowanie lub etykietę w zgodzie z obowiązującymi trendami. Pozwoli to pokazać, że jesteś marką nowoczesną, prężnie działającą i trzymającą rękę na pulsie. Komu? Konsumentom, konkurencji, wszystkim wokół. Buduj swój wizerunek w oparciu o ciekawe wzornictwo, a wejdziesz na szczyt szybciej, niż myślisz.

zdjęcie reklamowe i projekt opakowania suplementu diety

przykuj uwagę klientów

Ludzie — w ogromnej większości — są wzrokowcami. Aż 90% informacji, jakie odbierają, ma charakter wizualny. Mózg przetwarza je w zaledwie 13 milisekund. To liczby, których nie wolno ignorować. Jeśli zadbasz o identyfikację wizualną swojej marki, w tym m.in. o projekty opakowań i etykiet, masz ogromną szansę trafić do potencjalnych klientów. Pamiętaj — naukowy argument, to dobry argument. Tego się trzymajmy!

unikalny design zastosowany na produktach w stylu japońskim

pozwól mu przemówić

Skoro projekt opakowania jest elementem identyfikacji wizualnej Twojej marki, to znaczy, że jest też częścią jej komunikacji. Sprytne projekty pozwalają przemycić całą masę mikro-komunikatów. Docierają one do odbiorców, promują markę, budują pozytywne skojarzenia. Opakowanie stanowi dodatkowy kanał komunikacji — wykorzystaj go, decydując się na przygotowanie projektu przez ekspertów.

Opakowanie kremu do stóp marki Vis Plantis

zrób odpowiednie wrażenie

Pomysłowy projekt opakowania pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji. W najprostszy, ale też najskuteczniejszy sposób — wizualny. Kolory, kształty, użyte materiały, czy grafiki, to wszystko możesz wykorzystać, aby pokazać, że jesteś inny niż Twoi konkurenci. Lepszy. Zupełnie jak projekty Twoich opakowań.

Projekty opakowań
– jak działamy?

Proces, w którym powstają najlepsze projekty opakowań oraz etykiet jest podzielony na kilka etapów. Poznając je, poznasz też nas, a bardzo nam na tym zależy. Nie ma więc na co czekać – zaczynajmy. Oto kilka słów o projektowaniu opakowań.

W trzech
krokach

  1. Gdy wygodnie rozsiądziemy się w naszym biurze z kubkiem kawy i kotem na kolanach, rozpoczynamy burzę mózgów. To tzw. kontrolowany chaos, tutaj może wydarzyć się dosłownie wszystko. Z reguły wychodzimy z niego uzbrojeni w koncepcję i worek ekstra pomysłów.
  2. Kolejny etap polega na rozwijaniu początkowych założeń. To tutaj dodajemy niektóre elementy, a inne chowamy głęboko w szafie. Rozwijamy myśl przewodnią projektu, wybieramy kolory. Dzieje się naprawdę dużo. Wszystko po to, abyś był zachwycony, gdy zobaczysz gotowy projekt.
  3. Na zakończenie wprowadzamy uzgodnione poprawki i przygotowujemy projekt do wdrożenia, czy druku. To ta chwila, gdy czujemy radość, że znowu się udało.

Stań się częścią tego procesu!

zdjęcie reklamowe inspirowane naturalną plażą

– PRZERWA NA REKLAMĘ –

Zobacz kilka
naszych realizacji

Thrivebe Food

rodzina opakowań suplementów diety firmy Thrivebe Food

kosmetyki Vis Plantis

fotografia produktowa kosmetyków do pielęgnacji ciała
zdjęcie produktowe, projekt etykiety i logo

kosmetyki so!flow
by Vis Plantis

Masz pytania o projektowanie
opakowań?To świetnie! Q&A

Projektowanie opakowań oraz etykiet to ciężka praca, ale też świetna zabawa. Chętnie opowiemy o nim coś więcej, bo przecież — kto pyta, nie błądzi!

Jaką przewagę daje dobry design opakowania?

Pozwala zrobić świetne pierwsze wrażenie, przykuwa uwagę, wspiera komunikację marki i dba o spójny wizerunek. Nieważne, czy chodzi o projekt całego opakowania, czy projekt etykiety — zyska na nim nie tylko sam wyrób, ale też — a może przede wszystkim — cała marka.

Dlaczego warto zlecić zaprojektowanie opakowania profesjonalistom?

Z tego samego powodu, dla którego uszkodzony samochód oddajesz do mechanika. Znamy się na swojej pracy, śledzimy trendy, jesteśmy kreatywni, szukamy nietuzinkowych rozwiązań, które wesprą Cię w promocji produktów. Potrafimy wziąć ideę stojącą za Twoją marką i wlać jej esencję w projekt. Nieważne, czy mowa o branży farmaceutycznej, branży spożywczej, czy jakiejkolwiek innej — będąc z nami, jesteś w dobrych rękach.

Niestandardowe rozwiązania a proces projektowania opakowań.

Oj, niestandardowe rozwiązania kochamy miłością szczerą i mocną. Poważnie. Stworzymy każdy projekt opakowania produktu. Czego potrzebujesz? Opakowanie origami — nie ma problemu, dedykowana butelka — jasne, drewniana skrzynka na piwo — proszę bardzo. Jesteśmy projektantami wzornictwa z wykształcenia. Możemy zrobić dla Ciebie naprawdę dużo. Zaszalejmy, a później cieszmy się widząc efekt naszych działań na półkach sklepowych.

let’s get brand 

let’s get brand 

Projektowanie opakowań
w najlepszym wydaniu

Czyli naszym. Naprawdę, na projektowaniu opakowań znamy się jak nikt. Porozmawiajmy o tym, co możemy dla Ciebie zrobić. Uwielbiamy projektowanie opakowań oraz etykiet i jesteśmy w tym naprawdę dobrzy. Przekonaj się o tym samemu — wystarczy, że zadzwonisz lub napiszesz, a przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą ofertę.

Jeśli szukasz firmy, która zmieni (lub po prostu zaprojektuje od podstaw) opakowanie Twojego produktu na takie, jakie nie tylko przyciągnie uwagę klienta, ale po prostu wyróżni się na półce sklepowej, to doskonale trafiłeś. Nieważne, czy chodzi o nowy produkt, czy już obecny na rynku, przygotujemy projekt, który wraz z już gotowymi opakowaniami stworzy spójną całość. Czekamy na Ciebie i liczymy pomysły.

Inne usługi w ramach brandingu: