naming

NAZWA FIRMY, KTÓRA ZWALI Z NÓG

I nie tylko firmy. Właściwie to czegokolwiek — produktu, usługi, konkretnego rozwiązania. W grę wchodzą też slogany, claimy, wszelkiego rodzaju hasła. Wierz nam, dobra nazwa to połowa sukcesu. Nie tylko wpada w ucho, ale przede wszystkim zapada w pamięć. Pomoże Ci zrobić dobre pierwsze wrażenie, takie, które zwala z nóg.

naming na przykładzie marki kosmetyków so!flow

Musimy się do czegoś przyznać, otóż uwielbiamy naming. Niezależnie od tego, czy chodzi o nazwę firmy, slogan, czy cokolwiek innego, zawsze jesteśmy podekscytowani, kiedy rozpoczynamy tego rodzaju zlecenie. Fascynuje nas to, jak kilka odpowiednio zestawionych ze sobą słów — a czasami zaledwie jedno słowo — potrafi wywrzeć wrażenie na odbiorcy. Bo wierz nam, potrafi!

Dobrze zaprojektowana nazwa nie tylko w prosty sposób przedstawi charakter marki, jej wartości, czy misję, ale też będzie dopasowana do pozostałych elementów tworzących brand. Pamiętaj, że DOBRA nazwa musi być:

  • spójna z charakterem marki,
  • dopasowana do grupy docelowej,
  • atrakcyjna, unikatowa, intrygująca.
nazwa nowego lokalu gastronomicznego w Krakowie

Naming nieśmiertelny

nazewnictwo marki oraz charakterystyczne teksty

To nie wszystko. Najlepiej, jeśli dobrze brzmi, a także jest ponadczasowa. Co to znaczy? Mówiąc wprost — nie kieruj się panującymi aktualnie trendami, ponieważ te przeminą, a Ty zostaniesz z nazwą, która nie spełnia podstawowych założeń.

Naming to trudne zadanie, ale niezwykle satysfakcjonujące. Warto skorzystać z pomocy ekspertów — naszej pomocy. Stworzymy dla Ciebie nazwę, którą pokochasz (słowo!) i która przyniesie Ci masę korzyści. A skoro o korzyściach mowa, to…

Co zyskasz dzięki dobrej nazwie

Naprawdę sporo, możesz nam wierzyć. Przede wszystkim chwytliwa, przemyślana nazwa pomoże wprowadzić markę na rynek. Będzie ona szybciej zapadała w pamięć, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy każdego dnia powstają nowe firmy. Dotarcie do umysłów klientów, to Twoje podstawowe zadanie, w którym pomoże Ci dobra nazwa firmy, produktów, usług.

Co jeszcze? Cóż, nazwa zostanie z Tobą prawdopodobnie na zawsze, a jeśli nie, to na pewno na długo. Będziesz z nią kojarzony, postrzeganie Twojej marki w dużej mierze zależy od niej. Warto, aby była dopasowana do charakteru Twojej firmy i jej oferty. Spójność to klucz, pamiętaj o tym.

Jedna i jedyna

Nazwa to tak naprawdę część Twojego produktu. Z biegiem czasu zrasta się z nim, a w wielu przypadkach jest warta dużo więcej niż sam produkt. Spójrz, mamy wiele słodkich napojów gazowanych, ale Coca-Cola jest tylko jedna. Jej nazwa wyznacza pewien standard, uruchamia skojarzenia, jest uniwersalna.

To pokazuje, jak ważny jest dobry naming, dobra nazwa — zadbaj o nią razem z nami.

nazewnictwo jako element wiodący identyfikacji wizualnej

– PRZERWA NA REKLAMĘ –

Zobacz kilka
naszych realizacji

restauracja
Projekt Strzelnica

neon z logotypem restauracji Projekt Strzelnica

kosmetyki so!flow

kreatywne zdjęcie produktowe kosmetyku marki so!flow
sesja zdjęciowa produktowa w leśnym charakterze

kosmetyki Vis Plantis

Na zakończenie — szybkie Q&A

Gdzie wykorzystuje się naming?

Wszędzie, dosłownie. Nazwy firm, marek, produktów, usług, rozwiązań… Można tak długo, ale chyba nie o to chodzi. Najważniejsze, abyś wiedział, że naming jest istotny w kontekście sukcesu Twojego biznesu. Niezależnie od tego, jakiej nazwy szukasz, pomożemy Ci ją znaleźć!

Jak wygląda proces namingu?

Zaczynamy od rozmowy. Przy kawce, czy herbacie. Opowiesz nam o sobie, o firmie, o Twoich oczekiwaniach. Później brief i startujemy! Przed nami sporo pracy koncepcyjnej. To długa podróż, ale nigdy nie wracamy z niczym. Bądź spokojny.

let’s get brand 

let’s get brand 

Naming, czyli Twój przyjaciel w biznesie

Podsumowując, naming to Twój przyjaciel, a my pomożemy Ci go lepiej poznać. Stworzymy nazwę, która zostanie z Tobą na lata i będzie ogromnym biznesowym wsparciem. Warto budować firmę na solidnych fundamentach, a te to m.in. chwytliwa nazwa, która od razu zapadnie w pamięć potencjalnych klientów.

Inne usługi w ramach brandingu: